Podróż za granicę z dzieckiem. 4 niezbędne rzeczy, które należy spakować

Wiele osób planujących zagraniczny, wakacyjny wyjazd z dzieckiem, bardzo często zastanawia się, co koniecznie powinno znaleźć się w walizce. Warto więc zapoznać się z praktycznym poradnikiem, dzięki któremu spakowanie malucha na wakacje stanie się dziecinnie proste.

Dokumenty to podstawa

Rodzice, którzy planują wyjazd za granicę wraz z dzieckiem, powinni pamiętać o tym, że koniecznie muszą posiadać przy sobie komplet ważnych dokumentów. Nawet niemowlę powinno posiadać dowód bądź też paszport, w zależności od tego, czy kraj, do którego wybiera się rodzina, położony jest na terenie Unii Europejskiej. Maluch powinien mieć także wyrobioną europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego. Rodzice koniecznie muszą także zadbać o to, by w bagażu znalazła się książeczka szczepień oraz książeczka zdrowia dziecka. Myśląc o wakacjach z dzieckiem, koniecznie trzeba wykupić także ubezpieczenie podróżne na wypadek nieprzewidzianych sytuacji.

Ubrania i obuwie

Jeśli chodzi o to, jakie ubrania zabrać ze sobą za granicę, to wszystko uzależnione jest od celu podróży. Najważniejsze, by maluchowi było w nich wygodnie i były one dopasowane do aktualnej aury. Jeśli rodzina planuje wypoczynek na plaży, to w bagażu koniecznie powinny znaleźć się lekkie, przewiewne elementy garderoby, takie jak sukienki, krótkie spodenki i koszulki na ramiączkach. W przypadku wyjazdu w góry trzeba zadbać o spakowanie cieplejszych ubrań – kurtek, bielizny termicznej czy też długich spodni. 

Bardzo ważnym elementem dziecięcego bagażu są właściwie dobrane buty na wakacje. W przypadku malucha koniecznie muszą być one na tyle wygodne, by mógł w nich komfortowo spędzić cały dzień. Najlepszym wyborem, jeśli chodzi o buty na wakacje dla dziecka, są klasyczne trampki, wygodne sandały czy też modne obecnie sneakersy.

Podręczna apteczka

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że podczas zagranicznego wyjazdu z dzieckiem może dojść do różnych, przykrych sytuacji. Dlatego warto znaleźć w bagażu miejsce dla podręcznej apteczki, która pozwoli na udzielanie niezbędnej pomocy zawsze wtedy, kiedy może okazać się to konieczne. W takiej apteczce koniecznie powinno znaleźć się miejsce dla środka na komary, środków opatrunkowych, probiotyków, leków przeciwgorączkowych, leków przeciw biegunce, a także termometru. Jeśli dziecko przyjmuje na stałe jakieś leki, koniecznie trzeba zabrać je ze sobą.

Ulubione zabawki

Wyjazd za granicę może być naprawdę dużym przeżyciem, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci. Aby jak najszybciej przystosowały się one do nowej sytuacji i obcego miejsca, warto znaleźć w bagażu miejsce dla kilku ulubionych zabawek, które pozwolą oswoić lęk przed nieznanym. Ulubiona maskotka, gra planszowa, figurka czy też książeczka – te wszystkie rzeczy nie tylko pozwolą walczyć maluchowi z nudą, ale także będą przypominać mu o domu. 

Podsumowując, jest kilka elementów, których nie może zabraknąć w wakacyjnym, zagranicznym bagażu dla dziecka. Aby nie marnować tak cennego miejsca w walizce warto rozważyć, czy zabieranie ze sobą akcesoriów kosmetycznych ma sens. W końcu można je kupić praktycznie w każdej drogerii, a ich cena nie jest wygórowana. Oszczędzanie miejsca w bagażu ma szczególne znaczenie, jeśli chodzi o podróży samolotem.