Pompy Liverani – rodzaje i zastosowanie

Trudno sobie wyobrazić współczesny przemysł bez różnego rodzaju pomp. To właśnie te urządzenia umożliwiają pracę linii produkcyjnych i stoją za zoptymalizowanym oraz wydajnym transportem różnego rodzaju cieczy. Co ważne, są to urządzenia, które ulegają ciągłym innowacjom, jednak liczba cenionych producentów pomp wcale nie jest duża. Zalicza się do nich włoska marka Liverani, która produkuje przede wszystkim cenione na świecie pompy z wirnikiem elastycznym. Co jeszcze znajdziemy w jej ofercie i gdzie znajdują zastosowanie pompy włoskiego producenta?

Rodzaje pomp Liverani

Firma Liverani produkcją pomp zajmuje się już od ponad 50 lat. Jest to zatem doświadczony producent, czego potwierdzeniem jest fakt, że na przestrzeni dekad wprowadził on do swoich produktów liczne innowacje. Liverani słynie przede wszystkim z produkcji wysokiej jakości pomp z wirnikiem elastycznym – w tym pomp z zabezpieczeniem przeciwwybuchowym. To jednak niejedyne rodzaje pomp, jakie można znaleźć w ofercie Liverani. Firma produkuje także samozasysające pompy objętościowe, elektryczne pompy jednośrubowe oraz samozasysające pompy pierścieniowe odwracalne.

Oczywiście poszczególne typy pomp oferowane są w zróżnicowanej gamie konstrukcyjnej. Różnią się zarówno swoją budową np. pompy blokowe, pompy mobilne, jak i napędem np. elektryczny lub hydrauliczny, a także materiałem wykonania poszczególnych elementów np. korpus ze stali nierdzewnej lub brązu itp. Przy czym również moc, a tym samym wydajność poszczególnych pomp, także można w większości przypadków dobierać do konkretnego zapotrzebowania.

Pompy Liverani zastosowanie

Pompy produkowane przez Liverani znajdują bardzo szerokie zastosowanie. W zależności od ich rodzaju doskonale sprawdzają się one w transporcie cieczy wrażliwych i lepkich z cząstkami stałymi. Są zatem stosowane przede wszystkim w przemyśle spożywczym, chemicznym, kosmetycznym i farmaceutycznym. Natomiast pompy zębate objętościowe Liverani są używane w przemyśle morskim. Przy czym warto zaznaczyć, że wiele rodzajów pomp Liverani pozwala na pompowanie medium w obu kierunkach, co jest niezwykle przydatną funkcją.