Poznaj najważniejsze zalety dachówek ceramicznych

Co jeszcze warto wiedzieć o dachówce ceramicznej?

Dachówka ceramiczna to jedna z najczęściej wybieranych pokryć dachowych ze względu na jej trwałość oraz zapewnienie izolacji cieplnej i akustycznej. Na uwagę zasługuje również jej atrakcyjny wygląd, dzięki czemu poprawia estetykę budynku.

Dachówka ceramiczna – jakie są korzyści stosowania?

Dachówka ceramiczna ma płaską formę, dlatego nie pojawiają się trudno w trakcie jej przenoszenia, układania oraz montażu. To produkt w pełni bezpieczny oraz wygodny, co wywołuje zadowolenie zarówno inwestorów, jak i dekarzy. Dachówka prezentuje się oryginalnie i bardzo dobrze przylega do połaci. Każdy z elementów montażowych, a wśród nich klamry albo zastosowane wkręty znajdują się pod zakładkami, dzięki czemu całość prezentuje się bardzo estetycznie i zachowuje wymaganą trwałość. To także gwarancja szczelności i doskonały efekt.

Dachówka ceramiczna jest wytrzymała, ale nie ma większych problemów z jej demontażem. Kiedy po paru latach kilka elementów ulegnie zniszczeniu, wymiana odbywa się szybko i sprawnie.

Co jeszcze warto wiedzieć o dachówce ceramicznej?

Dachówka ceramiczna ma doskonałe właściwości termoizolacyjne, oznacza to, że latem w pomieszczeniach znajdujących się blisko dachu jest przyjemnie chłodno, gdyż tworzywo nie ulega nadmiernemu nagrzaniu. Ważna jest także izolacja akustyczna. Nawet kiedy pada deszcz, dachówka sprawia, że spadające krople są słyszane niemalże jak szelest, a nie uciążliwe dudnienie. To niewątpliwa zaleta tego modelu. Najbardziej skorzystają na tym wszystkie osoby mieszkające na poddaszu, które w wielu domach pełni funkcję mieszkalną, zamiast strychu.

Już na koniec warto wspomnieć o ważnej właściwości, a mianowicie dachówka ceramiczna jest odporna na uszkodzenia. Zastosowanie specjalnych powłok ma ogromny wpływ na jej jakość i wytrzymałość. W tym miejscu warto dodać, że do produkcji dachu ceramicznego służy glina, która nie ulega korozji — w przeciwieństwie, chociażby do dachów blaszanych.