Poznaj zastosowanie spawarki MIG oraz zalety spawania metodą MIG MAG

Zespolenie ze sobą dwóch materiałów wymaga posiadania odpowiednich narzędzi. Jednym z nich jest spawarka migomatowa. Urządzenie to daje wiele możliwości, dlatego też staje się coraz chętniej wybierane zarówno przez amatorów, jak i profesjonalistów. W dzisiejszym wpisie przybliżymy Ci zastosowanie spawarki MIG oraz pokażemy, jakie są zalety spawania metodą MIG MAG.

Czym jest spawarka MIG?

Spawarka MIG to jeden z rodzajów urządzeń służących do łączenia materiałów. W tym wypadku odbywa się to za pomocą metody MIG MAG. Jest to spawanie w osłonie gazu obojętnego, zwanego też szlachetnym – najczęściej argon lub hel – bądź też gazu aktywnego. Zabieg ten ma na celu stworzenie korzystnych warunków do jarzenia się łuku elektrycznego. Chroni także spoinę przed dostępem powietrza, co wpływa na jej trwałość i estetykę wykonania.

Najważniejszym elementem spawarki MIG jest uchwyt spawalniczy. To właśnie z jego pomocą wprowadza się drut spawalniczy i gaz. Jest on również odpowiedzialny za przekazywanie prądu do spawanego elementu.

Zastosowanie spawarki MIG

Spawarki MIG mają bardzo wszechstronne zastosowanie. Tym sposobem sprawdzają się niemal wszędzie i to zarówno w pracach amatorskich, jak i tych profesjonalnych. Ze względu na łatwość obsługi jest to idealne narzędzie do nauki spawania. Śmiało można więc postawić na ten rodzaj urządzenia w przydomowym warsztacie. Jednocześnie spawarka MIG odnajdzie się w wielu różnorodnych gałęziach przemysłu, a ze względu na możliwość spawania punktowego także w branży samochodowej, do łączenia blach.

Zalety metody MIG MAG

Spawanie metodą MIG MAG niesie za sobą wiele zalet. Wśród nich wyróżnić można:

– uniwersalność – nadaje się do spajania większości materiałów,

– możliwość spawania w różnych pozycjach,

– wysoka wydajność,

– doskonała jakość spoiny,

– spawanie materiałów o różnych grubościach,

– możliwość regulacji parametrów spawania,

– możliwość automatyzacji pracy,

– łatwość obsługi spawarki migomatowej.