Program 4Trans – zautomatyzuj proces rozliczania kierowców w Twojej firmie

Program 4Trans – zautomatyzuj proces rozliczania kierowców w Twojej firmie

Analiza i rozliczanie czasu pracy kierowców nie należą do łatwych zadań. W związku z tym istnieje ryzyko popełnienia błędu – zwłaszcza w przypadku dużych firm transportowych. To może niestety zakończyć się poniesieniem kary. Jeśli chcesz tego uniknąć, koniecznie rozważ automatyzację swojej pracy, która ułatwi prowadzenie firmy. Jest to coraz częściej praktykowane. Dlaczego? Dowiesz się tego po przeczytaniu poniższego artykułu. Jednocześnie powiemy Ci w nim nieco więcej o programie 4Trans, czyli jednym z najczęściej wykorzystywanych oprogramowań dla firm transportowych.

Czym jest program 4Trans?

Program 4Trans to oprogramowanie dla transportu składające się z kilku modułów. Dzięki temu można je dopasować do potrzeb danej firmy. Wdrożenie 4Trans ma na celu optymalizację pracy przedsiębiorstwa oraz weryfikowanie pobranych informacji. Program służy głównie do rzetelnej analizy i rozliczania czasu pracy kierowców. Z jego pomocą można m.in.:

– pobierać i przechowywać dane z wykresówek, kart kierowców i tachografów,

– analizować, archiwizować i kontrolować czas pracy,

– rozliczać ewidencję czasu pracy kierowców, płace zagraniczne i ulgi wynikające z delegowania pracownika,

– kontrolować poprawność zapisów dokonywanych przez tachografy i wykrywać ewentualną ingerencję w dane z karty kierowcy bądź tachografu,

– wykrywać nieprawidłowości, które mogłyby skutkować poniesieniem kary.

Oczywiście wszystko to odbywa się zgodnie z określonymi normami.

Dlaczego warto wprowadzić automatyzację pobierania danych?

Wszystkie wymienione wyżej czynności można wykonać ręcznie. Obecnie jednak coraz więcej firm decyduje się na automatyzację całego procesu. Dlaczego? Jest to przede wszystkim wygodniejsze i eliminuje ryzyko błędu ludzkiego – zwłaszcza w dużych firmach transportowych. Wszystko, co niezbędne, masz bowiem od razu pod ręką, a praca staje się o wiele szybsza i wydajniejsza. Dzięki programowi 4Trans prowadzenie firmy jest też o wiele łatwiejsze i bardziej fachowe. Możesz na bieżąco kontrolować pracowników oraz unikać błędów i bałaganu.