Prywatna, a podstawowa opieka zdrowotna. Poznaj zalety prywatnego centrum medycznego!

Wybór prywatnego centrum medycznego wielu osobom kojarzy się z dodatkowym, niepotrzebnym wydatkiem – w końcu jest podstawowa opieka zdrowotna, która powinna zapewnić wszystkie najważniejsze usługi i badania. Okazuje się jednak, że warto rozważyć wykupienie własnego abonamentu. Czytaj dalej, aby poznać jego zalety!

Czym jest prywatna opieka zdrowotna?

Prawie każdy obywatel Polski podlega Narodowemu Funduszowi Zdrowia – płaci składki, dzięki którym ma dostęp do szerokiej oferty badań wykonywanych przez różnych specjalistów, nie jest też obciążany kosztem w razie operacji lub wizyty w szpitalu.

Każdy może jednak rozszerzyć opiekę zdrowotną o prywatny zakład opieki zdrowotnej, oferujący własny abonament badań i opieki, zależnie od indywidualnych potrzeb pacjenta. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele udogodnień, często za niewielką cenę.

Szybki dostęp do lekarza

Jedną z największych zalet, które posiada prywatne centrum medyczne takie jak https://polmed.pl, jest bardzo szybki i łatwy dostęp do specjalistów. Niestety, podstawowa opieka zdrowotna, mimo że oferuje bezpłatne wizyty u specjalistów, często wiąże się z bardzo długim czasem oczekiwania na wizytę.

Czasem jest to kilka tygodni lub miesięcy, a czasem na takie konsultacje trzeba poczekać nawet kilka lat. Wtedy właśnie doskonale sprawdza się abonament, który umożliwi nam zamówienie wizyty, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Wysoki poziom usług

Prywatna opieka zdrowotna wiąże się również z bardzo wysokim poziomem usług. Takie zakłady medyczne często wyposażone są w najnowsze sprzęty i znajdują się w czystych, wyremontowanych budynkach, zapewniających pełen komfort psychiczny i fizyczny każdemu pacjentowi. Nowoczesne urządzenia do badań pozwalają też na szybsze stawianie diagnozy oraz prowadzenie bardziej zaawansowanych badań, które często nie są refundowane przez NFZ.

Oferta dopasowana do potrzeb każdego pacjenta

Kolejną zaletą abonamentu w prywatnym centrum medycznym jest spersonalizowana oferta, jak najlepiej dopasowana do potrzeb i wymagań pacjenta. Można wybrać pakiet obejmujący tylko badania laboratoryjne dla kobiet lub mężczyzn, lecz dostępne są również indywidualne zestawy dla ozdrowieńców po COVID-19, czy też pakiety diagnostyczne dotyczące celiakii lub chorób prostaty. Nie brakuje też abonamentów skierowanych do osób chcących przejść na zdrową dietę, czy też dzieci i ludzi starszych, szczególnie podatnych na najróżniejsze choroby.

Dlaczego warto wybrać prywatną opiekę medyczną?

Nie od dziś wiadomo, że zdrowie jest bezcenne. Jeśli chcesz o nie odpowiednio zadbać i postawić na jego dobrą kondycję, to prywatna opieka zdrowotna bez wątpienia się sprawdzi. Badania, szczepienia, dostęp do specjalistów i bogata oferta abonamentów dla rodzin i dla firm – to wszystko znajdziesz w prywatnym centrum medycznym, które zagwarantuje Ci opiekę na najwyższym poziomie za jedną z zaproponowanych cen.