Przetrząsarka do siana (karuzelowa) – przydatne informacje dla rolnika

Przetrząsarki to niezbędny element parku maszynowego każdego rolnika, który uprawia na swoim gruncie zboże. Ich stosunkowo prosta konstrukcja i wysoka wydajność sprawiają, że niskim kosztem można zachować wysoki wolumen wykonywanych prac. O czym powinieneś pamiętać podczas korzystania z przetrząsarki do siana?

Gdzie sprawdzi się przetrząsarka do siana karuzelowa?

Zadaniem przetrząsarki do siana (karuzelowej) jest odpowiednie napowietrzenie i obrócenie skoszonego materiału tak, aby nie uległ on nadmiernemu zawilgoceniu, a w konsekwencji, gniciu. Poszczególne modele różnią się między sobą m.in. szerokością frontu pracy, liczbą ramion roboczych na jednej karuzeli oraz regulacją kąta rozrzutu.

W praktyce często spotkasz maszyny łączące w sobie kilka funkcji, np. przetrząsarko-zgrabiarki. Powinieneś wtedy zdecydować, która z funkcji jest dla Ciebie ważniejsza. Urządzenia, które będą uniwersalne we wszystkich aspektach, najprawdopodobniej okażą się bardzo drogie.

Bez względu na to, który model przetrząsarki wybierzesz, nie zapominaj o regularnej konserwacji i wymianie części na nowe. Dbając o stan techniczny maszyny, przedłużysz je żywotność, unikniesz kosztownych awarii, a przede wszystkim, utrzymasz wydajność jej pracy na odpowiednim poziomie.

Im bardziej skomplikowany model przetrząsarki wybierzesz, tym dbałość o jej stan techniczny jest bardziej istotna. Wielość funkcji sprawia, że wzrasta potencjalne ryzyko uszkodzenia któregoś z elementów, a serwis (zwłaszcza pogwarancyjny) potrafi być niezwykle kosztowny.

Aby mieć pewność, że wszystkie maszyny w Twoim gospodarstwie działają, jak należy, warto zlecić kompleksowy przegląd techniczny dwa razy do roku – przed rozpoczęciem sezonu oraz po jego zakończeniu.

Gdzie szukać części do przetrząsarki karuzelowej?

Zapasowe elementy do maszyn rolniczych znajdziesz w każdym sklepie specjalizującym się w branży agrotechnicznej. Niestety stacjonarne punktu sprzedaży nie zawsze będą dobrym rozwiązaniem.

Z pewnością szybko zauważysz, że ceny dostępnych części są wysokie, a sprzedawcy oferują zazwyczaj produkty tylko kilku, najbardziej znanych marek. Jak sobie z tym poradzić?

Postaw na sklepy internetowe! Na stronie https://sklep-rolnicze.eu znajdziesz części do przetrząsarki karuzelowej oraz wielu innych maszyn rolniczych jak kombajny, ciągniki czy opryskiwacze.

Zaletą zakupów w sieci są znacznie niższe ceny oraz bogata oferta produktów dostępnych „od ręki”. Większość sklepów internetowych oferuje możliwość sprowadzenia podzespołów od mniej popularnych producentów. Znajdziesz w nich także wysokiej klasy zamienniki oryginalnych części, które pozwolą nieco ograniczyć wydatki.

Inwestując w sprawne maszyny, zwiększasz swój zysk!