Rodzaje płytek ceramicznych – jakie należy wybrać?

Każdy dom to połączenie wielu różnych materiałów – a płytki to jedne z najważniejszych, jeśli chodzi o domowe wnętrza. W związku z tym wybór odpowiednich, dopasowanych do potrzeb, stylu życia i lokalizacji w domu jest ważny. Chociaż nie możemy podjąć decyzji za Ciebie, możemy pomóc Ci dokonać świadomego wyboru.

Jakie rodzaje płytek ceramicznych wybrać i dlaczego warto?

Płytki ceramiczne są w zasadzie wykonane z czerwonej, brązowej lub białej gliny, która została wypalona w piecu. Tego typu płytki występują w niesamowitej różnorodności kolorów i wzorów – wystarczy zerknąć na płytki podłogowe Paradyż, by lepiej zrozumieć to szerokie spektrum wariacji.

Co musisz wiedzieć o płytkach ceramicznych?

  • wykazują odporność na zarysowania,
  • dobrze radzą sobie z plamami,
  • mogą pęknąć, jeśli upuścisz na nie ciężkie przedmioty.

Ostatecznie to, czy wybierzesz białe płytki, czy inny rodzaj – sprowadza się do Twojego osobistego gustu i preferencji. Warto jednak zasięgnąć porady fachowca, który zna właściwości projektu najlepiej – taka cenna wiedza zawsze jest mile widziana.

Jakie są nakazy i zakazy pielęgnacji płytek ceramicznych?

Zazwyczaj do czyszczenia glazurowanych płytek ceramicznych wystarczy mydło i woda. Ich linia fug wymaga regularnego czyszczenia. Robiąc to – zawsze osuszaj płytki suchą szmatką, ponieważ pozostawienie ich do wyschnięcia na powietrzu, nierzadko pozostawia na nich plamy z wody. Nigdy nie używaj kwasu do czyszczenia płytek ceramicznych, ponieważ ulegną uszkodzeniu.

Gdzie można zastosować płytki ceramiczne?

  • posadzka,
  • kuchnia,
  • ściana.

Płytka ceramiczna jest bardzo zróżnicowana – możesz się spotkać właściwie z niezliczoną ilością opcji, od wyglądu naturalnego kamienia po jednolite kolory w różnych rozmiarach. Jak mogłeś zauważyć podczas wyszukiwania płytek ceramicznych w Paradyż, bądź u innego ulubionego producenta – istnieje tak wiele ciekawych wzorów, które powstają z płytek ceramicznych, że nie będziesz miał żadnego problemu ze znalezieniem ulubionego rodzaju wśród aktualnych trendów w płytkach ceramicznych.