Soczewki jednodniowe – dla kogo są przeznaczone?

soczewki kontaktowe jednodniowe

Soczewki kontaktowe jednodniowe to bez wątpienia komfort noszenie, wygoda i bezpieczeństwo. W jakiej sytuacji warto postawić na ten rodzaj soczewek? Dla kogo będą one najlepszym rozwiązaniem?

Soczewki kontaktowe jednodniowe – dlaczego warto je wybrać??

Soczewki kontaktowe jednodniowe produkowane dzięki nowoczesnym technologiom zwiększają przepuszczalność noszenia, a co za tym idzie – podnoszą komfort noszenia. Wykonane z materiału silikonowo-hydrożelowego cechują się wyższym współczynnikiem uwodnienia, na poziomie 35-60%. Najważniejszą zasadą przy ich stosowaniu jest to, iż po zużyciu należy je wyrzucić do śmieci, dzięki czemu nie ma konieczności ich mycia. Zapewnia to najwyższą higienę dla oczu. Nowe soczewki są wyciągane z hermetycznie zapakowanego opakowania, gdzie są umieszczone w specjalnym płynie. Sterylność soczewek zmniejsza do minimum powstawanie jakichkolwiek infekcji.

Kto odniesie najwięcej korzyści z soczewek jednodniowych?

Soczewki kontaktowe jednodniowe to zarazem najbardziej komfortowa i najwygodniejsza metoda korekcji wad refrakcji. Przed zastosowaniem koniecznie należy poradzić się specjalisty, czy dany rodzaj soczewek będzie odpowiedni. Silikonowo-hydrożelowe soczewki kontaktowe jednodniowe szczególnie sprawdzają się w wodzie. W przypadku częstego pływania w basenie bądź wyjazdów nad morze – należy zabezpieczyć swoje oczy odpowiednimi soczewkami. Po zakończeniu pływania w basenie ogólnie dostępnym zaleca się od razu zmienić soczewki, by zapobiec możliwości rozwijania się jakichkolwiek bakterii. Soczewki kontaktowe jednodniowe skutecznie sprawdzają się także przy szczególne zakurzonym, bądź zapylonym powietrzu. Ze względu na stosunkowo krótki czas ich użytkowania, po dniu spędzonym w takich warunkach, soczewki należy wyrzucić, a następnego dnia założyć zupełnie nowe, nieskażone niczym soczewki. Jest to również idealne rozwiązanie dla ludzi cierpiących na zespół suchego oka. Specjalna formuła silikonowo-hydrożelowa gwarantuje odpowiednią przepuszczalność tlenu i wysokie nawilżenie. Ze względu na brak konieczności codziennej pielęgnacji i komfort soczewek jednodniowych, rekomendowane są one również dzieciom.

Ile kosztują jednodniowe soczewki kontaktowe?

Koszt soczewek kontaktowych jednodniowych jest niestety wyższy niż tych, które są stosowane przez dłuższy czas. Warto jednak zwrócić uwagę, iż w ich przypadku nie są ponoszone dodatkowe koszty związane z pielęgnacją, które są niezbędne przy stosowaniu długoterminowcy soczewek. Specjalne płyny do czyszczenia soczewek powinno się wymieniać bezwzględnie po upływie daty ważności. W zależności od typu płynu, sposobu użytkowania oraz jego pojemności, produkt może wystarczyć od 2 tygodni do nawet 3 miesięcy. Ponadto przy soczewkach jednodniowych niwelowane są koszty pojemników do przechowywania, które należy często wymieniać: mniej więcej od 1 do trzech miesięcy.