Sposoby na relaks w domu

Relaks w domu, pozwalając sobie na rezygnację z układu i dekoracji swojego wnętrza, jest to możliwe, a nawet zalecane! Wiesz, być aktywnym, wydajnym, poważnym, przestrzegać zasad zawartych w liście. Uczymy się od wczesnego dzieciństwa, następnie w szkole, a później w społeczeństwie, aby dostosować się do standardów i ograniczeń. Na szczęście mieszkania są nadal miejscem, w którym możemy uwolnić się od presji społecznej, zgadzasz się? Skorzystaj z okazji, aby ponownie połączyć się ze sobą i wyrazić, co naprawdę nas cieszy!

Relaks w domu

Układ zaprojektowany z uczciwą refleksją to świetny sposób na zachęcenie do skupienia się na sobie i puszczenia, aby lepiej przyjąć wyzwania, jakie oferuje nam życie. Praktyka Feng Shui i psychologia koloru otwierają bardzo szerokie możliwości ujawnienia w pięknie naszej indywidualności, naszej prawdziwej osobowości i wyjścia poza ustalone kody. Tak, to dobra wiadomość dla naszej twórczej duszy! Jest to postawa, w której żyjemy w pełni z kolorowym zakwaterowaniem, które przemawia do niektórych naszych gości. To zakwaterowanie to my i czujemy się tam dobrze, tak bardzo, że to prawdziwa radość spotkać się tam pod koniec dnia!

Najlepsze kolory

W rodzinie kolorów rozważ dwa odcienie, które są szczególnie kojące, różowy i zielony. Różowy kolor jest łagodność, delikatność, kobiecość, szczególnie w odcieniach perły, różowy proszek. Ten odcień umieszczony w twoim wejściu lub salonie oznajmia, że ​​nadszedł czas, aby zdeponować ciężary dnia i pchnąć dużego „uffa” relaksu! W ten sposób oferujesz swoim znajomym i relacjom autentyczne, intymne i humanistyczne wymiany. Będą się dobrze czuć w twoim towarzystwie.

Zieleń ma również działanie kojące i uspokajające oraz zachęca do delikatnej odnowy. Jest to kojący, odstresowujący kolor, mniej lub bardziej zimny w zależności od proporcji żółtego i niebieskiego, które go tworzą. Tak więc żółta zieleń jest bardziej ciepła i energetyzująca niż migdałowa zieleń lub niebieska zieleń zachęcająca do delikatności i spokoju. Ten kolor raczej nadaje się do umieszczenia w biurze, salonie i sypialni, aby promować relaks w domu. Unikaj go przy wejściu, ponieważ ten cień się zmienia. W zależności od orientacji, oświetlenia i nastroju, nie zawsze Ci się spodoba.

Minimum lusterek

Im mniej zwierciadeł masz w domu, tym spokojniejsza jest atmosfera, szczególnie jeśli Twój dom jest odsłonięty ze względu na południe, bardzo zachęcając orientację .

Unikaj w szczególności gier z lustrzanymi szafkami, które odbijają się od siebie, tworząc niezrównoważone uczucie podczas ruchu. Twój dom nie jest zabawną, uczciwą grą, w której tracisz orientację!

Ciemniejszy kąt

Zaplanuj ciemniejszy, bardziej „yin” obszar w dużym pokoju. Taki obszar ułatwia relaks w domu. W życiu codziennym prawie wszyscy chcemy dużo światła, które łączy się z otwartością i działaniem. Światło jest podświetlone w porównaniu do ciemniejszego rogu, bardziej kokonowego, bardziej kojącego. Ten narożnik można stworzyć z ciemnymi odcieniami, takimi jak brąz, kolorowe szarości, indygo niebieski i dzięki intymnym światłom. (lampa stołowa, kolorowy abażur, lekka girlanda). Dwie atmosfery są niezbędne, aby przeżyć chwile akcji i odpocząć przerywając życie.

Dobrze wybrane obrazy

Relaks w domu i pełne odprężenie oznacza również poświęcenie czasu na kontemplację wnętrza bez robienia czegokolwiek (do spróbowania tak często, jak to możliwe), z zamkniętymi lub otwartymi oczami. Usuń także ze ścian elementy wizualne, zdjęcia, obrazy, które cię nie zadowolą lub stresują.