Sposoby na rozstępy – jakie kosmetyki stosować?

Sposoby na rozstępy - jakie kosmetyki stosować?

Odchudzanie to proces, który wpływa na całe nasze ciało. Spada nie tylko nasza waga, poprawia się sylwetka. Na te pozytywne zmiany najbardziej czekamy, są one świetnym dowodem na to jak ciężko nad sobą pracujemy. Niestety często zapominamy o naszej skórze. A to właśnie chroni nasze ciało przed uszkodzeniami czy drobnoustrojami. Niestety w trakcie intensywnego procesu odchudzania traktujemy ją po macoszemu… To duży błąd!

Kosmetyki na rozstępy

Gdy tyjemy, nasza skóra cały czas się rozciąga. Dlatego w czasie odchudzania może mieć ona problem do dostosowania się do naszej nowej, szczuplejszej sylwetki. Może się tak stać jeśli utrata wagi będzie bardzo gwałtowna. Pozwólmy, żeby nasze ciało stopniowo przyzwyczaiło się do zmian, jakie w nim zachodzą. Warto zainwestować w dobre kosmetyki, które pomogą nam walczyć z rozstępami. W ich składzie powinny znaleźć się składniki takie jak:

  • Masło kakaowe,
  • Kwas hialuronowy,
  • Witamina E,
  • D-panthenol,
  • Olej z awokado,
  • Olej słonecznikowy,
  • Olej lniany,
  • Masło shea.

Oczywiście żaden, nawet najdroższy kosmetyk nie zadziała z dnia na dzień. Potrzebne jest regularne stosowanie, najlepiej w połączeniu z innymi zabiegami pielęgnacyjnymi.

Kosmetyki na rozstępy znajdziesz na stronie: https://ziaja.com/c/rozstepy-120

Domowe sposoby na piękną skórę

Pierwszy krok to odpowiednie nawodnienie naszego organizmu. Dlatego pijmy wodę. Jeśli nie przepadamy za jej smakiem, możemy do niej dodać plasterki cytryny, pomarańczy czy ulubione zioła. Pijmy od 1,do 2 litrów wody. Oczywiście wypicie takiej ilości płynów na raz nie jest ani mądre, ani zdrowe… Dlatego szklanka z wodą powinna nam towarzyszyć przez cały dzień.

Kolejna ważna kwestia to aktywność fizyczna. Nasze ciało najlepiej regeneruje się, gdy jest odpowiednio odżywione, dotlenione i nawilżone. W czasie ćwiczeń nasze serce pracuje zdecydowanie intensywniej. Krew krąży szybciej, dlatego w naszym organizmie szybciej też zachodzą procesy wymiany komórkowej. Na jaki rodzaj treningu najlepiej się zdecydować? Ćwiczenia powinny być dopasowane do naszej kondycji, a także do naszych indywidualnych preferencji. Wybierzmy taką formę ruchu, która sprawia nam zdecydowanie najwięcej przyjemności.

Nie unikajmy naprzemiennych zimnych i ciepłych pryszniców. W trakcie takiego zabiegu skóra staje się lepiej ukrwiona i pobudzona. Pamiętajmy jednak żeby zawsze zaczynać od zimnego prysznica i zimnym prysznicem skończyć.

Szczotkowanie większości z nas kojarzy się z włosami. Ale szczotkować możemy też nasze ciało, sprawdzi się również specjalna rękawica do masażu. Masaż wykonujemy dość intensywnie, zaczynając od dołu i kierując się ku górze naszego ciała. W ten sposób poprawimy ukrwienie naszej skóry, a także pozbędziemy się martwego naskórka.

Potem przychodzi czas na nawilżenie. Wiele pań myśli, że może zrezygnować z tego etapu pielęgnacji. To duży błąd. Każda, nawet tłusta skóra potrzebuje nawilżenia. Ważne, żeby wybrać dla siebie odpowiedni produkt.

Ostatni punkt programu to zdrowy sen. Gdy śpimy, nasze komórki się regenerują. Stare zostają nowe. A my po przebudzeniu wyglądamy świeżo i promiennie.