Steve Jobs cytaty

Współczesnym światem technologii w dużym stopniu rządzi sukces tego wielkiego amerykańskiego biznesmena Stevena Paula Jobsa, który jest dyrektorem generalnym i współzałożycielem najpopularniejszej firmy zajmującej się zaawansowanymi technologiami o nazwie Apple Inc. Inc zrobił, ponieważ wielki sukces tej firmy udowodnił już swoją doskonałość w rozwoju komputerów Apple, iPodów, iPadów, Macbooków i iPhone’ów.

Steve Jobs, który urodził się 24 lutego 1955 roku, zawsze był ambitny w nauce i radzeniu sobie z kwestiami technicznymi i ojciec bardzo nalegał, aby zajął się częściami technicznymi w warsztacie. Stopniowo Steve zainteresował się elektroniką i projektowaniem. Po ukończeniu studiów w Kalifornii zapisał się na kurs kaligrafii, który później zainspirował go do stworzenia wielu krojów pisma Apple.

W roku 1976 Jobs odniósł sukces w projektowaniu pierwszego komputera Apple o nazwie Macintosh, przy współpracy Wozniaka. Choć początkowo przez długi czas sprzedawali komputery z garażu rodziców Jobsa, po kilku latach wypuścił na rynek ten kawałek, który dał rekord sprzedaży wielokrotnej w pierwszym roku. Stopniowo Apple zaczął dominować na zaawansowanym rynku technologii.

Steve zawsze łaknął wynalazków i zbudował taki zespół w Apple, że ich wspólny wysiłek nigdy nie ograniczał się do odkrywania komputerów, a oni dalej rozwijali wiele innych technologii, takich jak iPhone’y, iPady, MacBooki itp., A każda z nich zrobiła poważną sensację. przez cały czas, co było zupełnie inne niż wszystkie inne wynalazki kiedykolwiek.

Steve Jobs zostaje również zatrudniony jako prezes Pixar, w którym jest większościowym udziałowcem. Jest także jednym z członków The Walt Disney Company i prezesem NeXT. Jobs był również wielkim wyznawcą duchowości i przyjechał do Indii, aby odwiedzić różne aśramy, takie jak Neem Karoli i Baba w Kainchi, aby otrzymać oświecenie. Dopiero w wieku 23 lat był właścicielem nieruchomości wartej 1 000 000 dolarów i to właśnie Apple przejął nawet rynek Microsoftu.

Steve Jobs zdiagnozowano raka trzustki w 2003 roku i jego stan zaczął się pogarszać. Po jego śmierci został pochowany, a jego wspomnienia są wyryte w miejscu jego pochówku w Alta Mesa Memorial Park.

Steve Jobs cytaty

„W sieci najmniejsza firma na świecie może wyglądać na tak dużą, jak największa”.

„Rzeczy nie muszą zmieniać świata, aby być ważne”.

„Jeśli poprawnie zdefiniujesz problem, prawie masz rozwiązanie”.

„Najcenniejszą rzeczą, jaką wszyscy mamy przy sobie, jest czas”.

„Nie ma powodu, aby nie podążać za głosem serca”.

„Jeśli tego nie kochasz, poniesiesz porażkę”.

„Ludzie, którzy są na tyle szaleni, by myśleć, że mogą zmienić świat, to ci, którzy to robią”.

Steve Jobs cytaty dla liderów

„Innowacja odróżnia lidera od naśladowcy”.

„Jeśli naprawdę przyjrzysz się uważnie, większość sukcesów z dnia na dzień zajęła dużo czasu”.

„Czasami życie uderzy cię cegłą w głowę, nie trać wiary”.

„Proszę tylko o to, żebyś dzisiaj wykonał najlepszą pracę swojego życia”.

„Nie pozwól, aby hałas opinii innych zagłuszył Twój wewnętrzny głos”.

„Najlepsze pomysły muszą wygrać”.