Trendy w makijażu oraz pielęgnacja brwi i rzęs

Już dawno minęły czasy, gdy trendy w makijażu wskazywały na to, że więcej znaczy lepiej. Dzisiaj kobiety przykładają większą uwagę do pielęgnacji i naturalnego wyglądu, który jest najbardziej trendy, a kosmetyki kolorowe ustępują więcej miejsca takim jak serum do brwi, czy rzęs. Jeśli chcesz być modna i piękna – dowiedz się więcej w tym artykule!

Pielęgnacja brwi i rzęs – najważniejsze wskazówki

Twoje oczy są jedną z pierwszych rzeczy, na którą inni zwracają uwagę. Dlatego niezwykle ważne jest, aby zadbać o:

  • oczy,
  • rzęsy

Cienie, worki pod oczami, zniekształcone brwi i zaniedbane rzęsy to obszary, które budzą niepokój, ponieważ mogą sprawić, że będziesz wyglądać na starszą, zmęczoną, złą i senną. Dbanie o oczy, brwi i rzęsy nie powinno być tak boleśnie frustrujące, jak mogłoby się wydawać – tym bardziej, że dzisiaj mamy do dyspozycji tak wiele kosmetyków, które pomagają sobie z nimi poradzić. Poniżej kilka szybkich wskazówek, które wyjaśnią, jak uzyskać świetne wyniki i być trendy.

Serum do brwi, rzęs i pod oczy to must have!

Zgodnie z najnowszymi trendami w makijażu, wybór odpowiedniego serum do brwi, rzęs i pod oczy jest niezbędny. Niezależnie od tego, czy dążysz do tego, by całkowicie odmłodzić swój wygląd, czy po prostu nawilżyć skórę pod oczami i cieszyć się bardziej bujnymi włoskami w okolicy oczu – powinnaś pamiętać, że zabieg pielęgnacyjny na twarz wymaga odpowiednich kosmetyków.

Serum do brwi, jak również do rzęs (często może być to jeden produkt) to genialne rozwiązanie i nadaje się do codziennego użytku, jak serum pod oczy – które sprawdza się przy każdym typie skóry. Znajdziesz coś dla siebie w dowolnym budżecie, jest w czym wybierać. Szukaj jednak wśród produktów, które pochodzą od sprawdzonych producentów i zawierają składniki odżywcze, które będą celować ze swoim działaniem w problemy, z którymi chcesz sobie poradzić i przynosić efekty, o jakich marzysz.

Bądź trendy: wzmocnij rzęsy i wymodeluj brwi

Zadbane rzęsy i brwi sprawią, że będziesz wyglądać na bardziej wypoczętą i świeżą. Dodatkową korzyścią jest radykalna poprawa wyglądu makijażu jako całości. Jednak, aby uzyskać najlepsze rezultaty, musisz zrozumieć swój naturalny kształt brwi – w innym wypadku wygląd będzie sztuczny, a to nie jest pożądane.

Górny punkt brwi lub wierzchołek powinien znajdować się powyżej bocznej części tęczówki lub kolorowej części oka. Aby doprowadzić brwi do pożądanego wyglądu wyszczotkuj je w pozycji do góry, a włoski wystające ponad naturalne brwi należy przyciąć (w poprzek, nigdy w dół). Wszelkie włoski znajdujące się pod brwiami, usuń za pomocą pęsety lub poproś eksperta o usunięcie za pomocą dopasowanej do Twoich preferencji metody. Dbanie o brwi i rzęsy jest niezwykle proste, niedrogie, a efekty dają wiele. Z drugiej strony – jeśli zaniedbasz ten aspekt, możesz być pewna, że nawet najmodniejszy makijaż będzie prezentował się po prostu niechlujnie, a takiego efektu na pewno nie chcesz.