Usuwanie blizn z pomocą lasera frakcyjnego

Usuwanie blizn z pomocą lasera frakcyjnego

Blizny pooperacyjne mogą być prawdziwym problemem dla wielu z nas, szczególnie jeśli pojawiają się w miejscach widocznych na pierwszy rzut oka. Nie musimy jednak pogodzić się z faktem ich istnienia, gdyż istnieją skuteczne sposoby na ich usunięcie. Jednym z nich jest laser frakcyjny, czyli urządzenie wykorzystywane na szeroką skalę w medycynie estetycznej. Jak sama nazwa wskazuje, jest to jeden z działów medycyny, dlatego też każdy zabieg z użyciem wspomnianego narzędzia powinien być wykonywany przez specjalistę – lekarza z odpowiednim przeszkoleniem w tej dziedzinie.

Jak wygląda zabieg z użyciem lasera frakcyjnego

Wspomniany zabieg należy do tak zwanej medycyny niechirurgicznej, jest więc metodą o niewielkiej inwazyjności, a przy tym prawie bezbolesną. Przed przystąpieniem do wykonywania zabiegu lekarz może zastosować maść znieczulającą, jednak nie jest to warunek konieczny. Zazwyczaj maść taką stosuje się u osób obawiających się bólu oraz odczuwającym go silniej od większości pacjentów. Można ją zastosować również w przypadku wykonywania zabiegu w bardzo delikatnych miejscach podatnych na ból. W następnej kolejności lekarz nakierowuje urządzenia w taki sposób aby znalazło się ono na wysokości leczonego obszaru ciała. Wiązka wydobywająca się z lasera wnika pod skórę doprowadzając do uszkodzenia komórek znajdujących się w tkance podskórnej. Zabieg ten ma na celu stymulować ich regenerację, co z kolei jest widoczne również na zewnątrz skóry. Skóra po zabiegu może pozostać nieco zaczerwieniona, jednak efekt ten znika samoistnie po kilku godzinach, skóra zaś pozostaje zregenerowana, wygląda zdrowiej, a w jej wnętrzu następuje produkcja włókien kolagenowych, przyczyniających się do jej młodszego wyglądu.

Jak często trzeba powtarzać zabieg z użyciem lasera frakcyjnego

Laser frakcyjny jest efektywny i rezultat powinien być w pewnym stopniu widoczne już po pierwszym zabiegu, to zazwyczaj potrzeba całej ich serii, aby uzyskać bardziej trwały oraz widoczny rezultat. Mówi się o trzech do sześciu zabiegów, po których udaje się całkowicie lub prawie całkowicie wyeliminować wspomniane niedoskonałości z takich czy innych przyczyn pojawiające się na skórze. Jeżeli zauważymy pojawianie się zmian w innych obszarach lub z upływem czasu zaczną się one pojawiać w tym samym miejscu, konieczne będzie skorzystanie z kolejnej serii zabiegów, które znowu przywrócą naszej skórze piękny wygląd na dość długi czas.