Wakacje w Toronto – co warto zobaczyć

toronto na wakacje

Czwarte co do wielkości miasto w Ameryce Północnej – Toronto jest najlepszym celem podróży dla tych, którzy chcą odpocząć i posmakować Kanady. Zostało uznane za jedno z najbardziej wielokulturowych miast na świecie i oferuje kosmopolityczną kuchnię jak żadna inna. Jego panorama jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na naszej planecie i nieustannie tętni atrakcjami. Jeśli myślisz o wyprawie do tej tętniącej życiem metropolii, oto kilka wskazówek podróżniczych do Toronto, które możesz chcieć poznać w pierwszej kolejności.

Co zobaczyć

Największą atrakcją Toronto jest legendarna wieża CN o wysokości1815 stóp. Ci, którzy mają głowę do wysokości, zdecydowanie powinni wspiąć się na ten potężny drapacz chmur, ponieważ niewiele jest miast, które mogą pochwalić się tak imponującymi punktami widokowymi.

Ci, którzy szukają wycieczek kulturalnych, mają do wyboru setki teatrów, baletów, oper i miejsc z muzyką na żywo. Jest wiele muzeów do odwiedzenia, takich jak Królewskie Muzeum Ontario, a te, które lubią swoją sztukę, powinny odwiedzić Art Gallery of Ontario . Różne rynki zapewniają również wspaniałe możliwości zakupu pamiątek, a także niedrogich i egzotycznych potraw ulicznych oraz wspaniałych miejsc na drinka.

Ci, którzy lubią jazdę na łyżwach, powinni przyjeżdżać zimą, gdzie jest wiele lodowisk. Jeśli możesz zarezerwować bilety, warto zobaczyć mecz hokeja na lodzie, gdy jesteś w stolicy tego sportu.

Toronto jest również rzut kamieniem od cudów natury, takich jak wodospad Niagara . Stąd możesz wybrać się na wycieczkę łodzią, a nawet przekroczyć granicę do Stanów Zjednoczonych Ameryki . Miasto wychodzi również na jezioro Ontario, skąd można wybrać się na wycieczkę łodzią lub odwiedzić jedną z lokalnych plaż. W mieście jest również wiele parków, a także ogród botaniczny dla tych, którzy potrzebują zielonej ucieczki.

Toronto Travel Tips: Before You Go

Kanada niedawno wprowadziła swoją własną formę wizy, zwaną eTA (Electronic Travel Authorization). Możesz potrzebować jednego z nich, zanim odlecisz. Szczegóły dotyczące eTA można znaleźć tutaj: https://official-canada-eta.com/ .

Oprócz tego będziesz potrzebować zwykłych dokumentów, takich jak paszport i dokumenty ubezpieczenia podróżnego. Jeśli planujesz wynajęcie samochodu, wymagane będzie również posiadanie dokumentów ubezpieczeniowych.

Kiedy iść

Pogoda w Toronto zmienia się w zależności od pory roku. Zima może być bardzo mroźna, a lato może dochodzić nawet do dwudziestu pięciu stopni Celsjusza. Należy to wziąć pod uwagę podczas rezerwacji wycieczki. Jeśli chcesz odwiedzić Kanadę zimą, Boże Narodzenie w Kanadzie jest zawsze magicznym przeżyciem.

Najprawdopodobniej będziesz mieć tańsze loty w miesiącach zimowych, z wyjątkiem grudnia. Uważaj na loty niebezpośrednie. Konieczność zmiany lotów może wydawać się niewielką niedogodnością, ale może obniżyć koszty o połowę.

Toronto Travel Tips: Gdzie się zatrzymać

To, gdzie zdecydujesz się zostać, zależy od twojego budżetu, ale generalnie lepiej jest trzymać się poza centrum. Hotele na przedmieściach mogą być bardzo przystępne cenowo. Być może będziesz musiał zapłacić, aby dostać się pociągiem lub autobusem do centrum, ale w większości przypadków będzie to tańsze. W pobliżu znajduje się również wiele kempingów i miejscowości wiejskich, które mogą jeszcze bardziej obniżyć koszty.