Wanna, brodzik, prysznic – przegląd rozwiązań do łazienki

Wanna wolnostojąca to elegancki dodatek do przestronnych wnętrz, a parawan nawannowy sprawdzi się w niedużym pomieszczeniu w bloku. Od kilku sezonów modne są też niskie brodziki. Wszystko zależy od naszych możliwości, budżetu, stylu i oczekiwań. Poznaj popularne rozwiązania, by stworzyć funkcjonalną łazienkę.

Brodzik prysznicowy czy jednak wanna?

Dla jednych dobrym pomysłem jest montaż wanny, inni wybiorą brodzik, ew. z parawanem łączącym zalety obu tych rozwiązań. Jeśli nie wiesz, co sprawdzi się najlepiej w Twoim domu lub mieszkaniu, weź pod uwagę zarówno wielkość łazienki, jak i swoje upodobania i potrzeby oraz określ budżet. Pamiętaj, że łazienka powinna być elegancka, ale przede wszystkim musi być praktyczna, czyli zapewniać domownikom komfort.

Dostępne rozwiązania łazienkowe

Wanna.

Wanna – narożna, okrągła, wolnostojąca lub prostokątna – pozwala odpocząć po całym dniu, gwarantuje odprężenie, a zimą rozgrzewa. Trzeba wybrać najlepszy dla siebie materiał, wielkość modelu, a także kształt.

Jaką wannę wybrać? Przegląd modeli

Wielkość i kształt.

Wanny mogą być wyprodukowane z różnych materiałów, a także mają rożny kształt oraz wielkość. Popularna wanna prostokątna to klasyczny wybór i sprawdza się w większości łazienek. Jeśli masz mniej miejsca, może sprawdzić się z kolei wanna narożna w rogu pomieszczenia.

Materiał.

Wielką popularnością cieszą się wanny akrylowe, bo mają wiele zalet – między innymi długo utrzymują ciepło, są bezproblemowe w pielęgnacji i w utrzymaniu w czystości, lekkie i mają przystępną cenę. Dobrym pomysłem są też wanny żeliwne albo z konglomeratu. Te ze sztucznego marmuru są solidne i odporne na uszkodzenia, ale jednak stosunkowo ciężkie i przede wszystkim drogie – wybierane są raczej do przestronnych wnętrz.

Brodzik.

Brodzik prysznicowy będzie jedną z dobrych opcji do niewielkich łazienek. Szybki prysznic, niewielkie pranie czy kąpiel małego psa bez problemu zrealizujesz w brodziku prysznicowym. Nie od dziś wiadomo też, że kąpiel pod prysznicem jest wygodna, szybka, ale i ekonomiczna, bo zużywamy mniej wody niż podczas kąpieli w wannie. Obecnie najmodniejsze są niskie brodziki, które doskonale wpisują się w aktualne trendy wystroju wnętrz, w których minimalizm pełni kluczową rolę. Są estetyczne, wygodne w codziennym użytkowaniu, a ponadto dają wrażenie większej przestrzeni w łazience.

Parawan nawannowy.

Warto zamontować wannę i parawan nawannowy, by móc korzystać z tego praktycznego rozwiązania. Parawan łączy zalety obu urządzeń, dlatego jest często wybieraną opcją.