Wiosenne porządki w garderobie – poznaj sprawdzone sposoby

ręczniki plażowe

Garderoba to miejsce, które trzeba regularnie organizować oraz porządkować, co jest uwarunkowane sezonowością wielu ubrań oraz zmianą trendów panujących w modzie. Dla przykładu ręczniki plażowe nie są nam potrzebne zimą, ale latem powinny być zawsze pod ręką.

Jak zorganizować garderobę, żeby ułatwić korzystnie z niej?

Ręczniki plażowe obok grubych zimowych swetrów i sukienek weselnych wprowadzają wiele zamieszania, nieporządku i problemów w trakcie codziennego szykowania się do pracy. Z tego względu garderoba musi zostać jak najlepiej zorganizowana. Należy zacząć od podzielenia ubrań na te noszone latem i zimą, a także wskazanie strojów uniwersalnych, które można nosić przez cały rok – dżinsy, bluzeczki z krótkim rękawem czy bluzy na chłodniejsze dni.

Wiosna i jesień to odpowiedni czas na organizację, gdyż swetry, ciepłe płaszcze, szaliki, rękawiczki muszą być cały czas pod ręką. Z kolei letnie sukieneczki, krótkie spodenki, bikini i ręczniki plażowe powinny znaleźć się albo pod łóżkiem czy na najwyższych półkach, do których trudno jest dosięgnąć.

W garderobie muszą znaleźć się także różnych rozmiarów pudełeczka. Można w nich przechowywać skarpetki, bieliznę, rajstopy, apaszki, paski do spodni, a nawet akcesoria do włosów.
Dobra organizacja garderoby sprawia, że można bez problemu znaleźć potrzebne rzeczy, stworzyć piękne stylizacje, a wybierane ubrania są zawsze ładnie poskładane czy zawieszone, dlatego przed wyjściem do pracy czy na spotkanie ze znajomymi nie trzeba martwić się prasowaniem.

Czy buty należy trzymać w garderobie?

Warto także rozwiązać sporną kwestę dotyczącą trzymania butów w garderobie. W pierwszej kolejności należy zaznaczyć, że garderoba zastępuje w sypialni szafę, dlatego można w niej umieścić również kurtki i obuwie, chociaż druga opcja nie jest zbyt mile widziana. Buty mają specyficzny zapach, brudzą się i przenosimy na nich błoto, zarazki i piasek, stąd zarówno w samej garderobie, jak i w domu zapanuje bałagan i nieporządek. Zamiast psuć cały efekt, jaki robi garderoba, lepiej pozostawić obuwie w specjalnej szafce na buty, której miejsce jest raczej w przedpokoju.