Wybór odpowiednich skarpetek do butów i reszty stroju

wybor-odpowiednich-skarpetek-do-butow-i-reszty-stroju

Skarpetki wydają się wielu osobom mało znaczącą częścią garderoby. Zazwyczaj nie są widoczne pod spodniami czy butami, dlatego nie zwracamy na nie większej uwagi. Nie jest to odpowiednie podejście, ponieważ wbrew pozorom skarpetki mają duże znaczenie dla całej stylizacji. Należy je dobierać nie tylko do obuwia, ale również zakładanego stroju. W artykule podpowiadamy, jakie skarpetki wybierać zarówno do eleganckich, jak i luźnych ubrań.

Dużo osób na co dzień wybiera przypadkowe skarpetki, nie zastanawiając się nad tym, czy będą pasowały do butów lub ubrań. Jeśli zależy Ci na dobrym wyglądzie i chcesz, aby wszystkie elementy stylizacji do siebie pasowały, zwróć większą uwagę na dopasowanie skarpetek do pozostałych części garderoby. Inne modele sprawdzą się do eleganckich strojów, a inne do nieco luźniejszych ubrań. Doradca klienta pracujący w internetowym sklepie z glanami mówi: Nie zaleca się rezygnowania z noszenia skarpetek, ponieważ stopy są podatne na pocenie się, więc dodatkowy materiał odpowiednio je zabezpiecza. Warto je zakładać do większości butów, nawet latem. Odpuścić można je jedynie w przypadku sandałów czy klapek.

Skarpetki idealne do garnituru

Największe wątpliwości są związane z dopasowywaniem skarpetek do garnituru. Panowie nierzadko mają problem z dobraniem odpowiednich części garderoby do eleganckiej stylizacji. Wybierając się na ważną uroczystość, należy zadbać o to, aby wszystkie elementy stroju do siebie pasowały. Nie można zapominać także o skarpetkach, które są widoczne spod garniturowych spodni. Do takiego stroju zaleca się noszenie skarpetek sięgających do połowy łydek. Uznaje się, że widok nagiej skóry nie jest elegancki, w związku z czym nie pasuje w przypadku garnituru czy innego ubrania zakładanego na oficjalne wyjście.

Istnieje również zasada, że skarpetki powinny być w kolorze garnituru lub troszkę ciemniejsze od ubrań. Najlepiej jednak sprawdzają się modele w takim samym odcieniu, ponieważ są mało widoczne przy spodniach, dzięki czemu całość świetnie się prezentuje. Ciekawą propozycję stanowią również wzorzyste skarpetki, które coraz częściej są wybierane przez panów do garnituru. Jeśli okazja na to pozwala, możesz zdecydować się na kolorowe skarpetki, zapominając o zasadzie dopasowywania ich odcienia do spodni czy marynarki.

Jakie skarpetki wybrać do codziennych stylizacji?

W przypadku codziennych stylizacji istnieje znacznie większa dowolność, jeśli chodzi o dobór skarpetek. Zarówno panie, jak i panowie mogą sobie pozwolić na wybór swoich ulubionych modeli. Najważniejsze okazuje się dopasowanie odpowiedniej długości skarpetek. Zimą do wysokich butów i długich spodni świetnie sprawdzają się dłuższe skarpetki, ponieważ zapewniają ciepło i chronią przed zimnym powietrzem. Natomiast wiosną czy latem, kiedy częściej nosimy krótkie obuwie jak np. trampki, zdecydowanie lepsze okazują się skarpetki niewidoczne lub do kostek. Jeśli chodzi o kolor, najlepiej dobrać go do butów. Stylizacje noszone na co dzień pozwalają jednak na pewne szaleństwo, więc jeśli tylko masz ochotę na kolorowe skarpetki, możesz je zakładać zgodnie z indywidualnymi preferencjami.