Wyposażenie ubojni – jakie sprzęty są najważniejsze?

wyposazenie-ubojni

Każdy zakład przemysłu spożywczego wymaga odpowiedniego wyposażenia. Bez nowoczesnych urządzeń nie da się utrzymać dobrej pozycji na obecnym rynku, gdyż wydajność ma coraz większe znaczenie. W przypadku ubojni konieczne jest posiadanie profesjonalnych linii produkcyjnych. W dużym stopniu usprawniają one działanie i ułatwiają pracę. Dowiedz się, jakie maszyny są najważniejszymi elementami takich linii.

Ubojnie o wysokiej wydajności

Na nowoczesne wyposażenie ubojni bydła czy drobiu musi składać się cała linia produkcyjna. Niezbędne jest więc posiadanie klatek uboju, dostosowanych pod konkretną specyfikę pracy. Zawsze warto zwrócić uwagę na ich rozmiar i budowę, aby idealnie pasowały do reszty elementów. Istotne są też trwałe materiały, które zapewnią długi i bezawaryjny okres użytkowania. Stal nierdzewna i stal kwasoodporna to metale, z których powstają solidne komponenty odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Urządzenia do linii rozbiorowych

Pełne i wydajne wyposażenie ubojni nie może się obyć bez nowoczesnej linii rozbiorowej. Składa się one z szeregu maszyn, które służą do dzielenia i oczyszczania mięsa. Kołduniarki, szczeciniarki czy wieloelementowe linie do dzielenia to tylko niektóre z urządzeń znacznie usprawniających działanie każdej ubojni. Różne tryby pracy i specjalne funkcje takich sprzętów poszerzają możliwości i przyspieszają produkcję mięsa. Dostępne na rynku maszyny nadają się zarówno do rozbioru produktów świeżych, jak i takich po rozmrożeniu.

Najważniejsze cechy wyposażenia ubojni

Maszyny używane przez pracowników ubojni muszą być niezawodne. Dlatego producenci implementują coraz nowsze rozwiązania technologiczne. Warto więc zawsze mieć na uwadze, jakie funkcje będą istotne w danym zakładzie. Automatyzacja różnych procesów może przynieść naprawdę duże zyski. Dopasowanie urządzeń pod konkretne wymagania zapewni, że wszystkie części linii produkcyjnej będą cechowały się niezwykłą wydajnością.

Gdzie kupić najlepsze wyposażenie ubojni?

Wybór firmy powinien opierać się przede wszystkim na renomie danego dostawcy. Wieloletnia obecność na rynku i współpraca z największymi producentami maszyn masarskich to bardzo dobre znaki. Takim ugruntowaniem na rynku może pochwalić się BMG Trade, gdzie znaleźć można zarówno pojedyncze urządzenia, jak i całe linie produkcyjne. Firma oferuje najlepsze urządzenia w konkurencyjnych cenach. Co więcej, zatrudnia specjalistów, którzy zajmują się serwisowaniem sprzętu w razie jakiejkolwiek awarii.

Ile kosztuje wyposażenie ubojni?

Maszyny do przemysłu spożywczego nie należą do tanich urządzeń. Z tego powodu bardzo często lepszą opcją jest zakup używanego sprzętu. Narzędzia dostarczone prosto od producenta mogą być dużo droższe niż te z drugiej ręki. W różnych skupach można znaleźć te same modele nawet kilka razy taniej. Przemyślana decyzja może okazać się więc bardzo dobrą inwestycją. Używane maszyny w większości nie ustępują jakością. Dzięki temu można zaoszczędzić dużą kwotę i jednocześnie zaopatrzyć się w wysokiej klasy sprzęt.