Zadbaj o doping dla brody, włosów i całego ciała

Bujna i gęsta broda to od lat utrzymujący się trend, a jednocześnie marzenie wielu mężczyzn. Nie każdy mężczyzna ma jednak predyspozycje do okazałego zarostu. Na pomoc może przyjść zmiana sposobu odżywiania, nowe metody pielęgnacji czy suplementacja substancjami takimi jak metionina.

Co mężczyzna powinien wiedzieć o swojej brodzie?

Czy wiesz, że kształt i gęstość brody mogą być uwarunkowane genetycznie? Na jej wygląd wpływa kilka istotnych czynników takich jak wspomniana genetyka, ale także wiek oraz poziom hormonów w organizmie (szczególnie testosteronu). Częstą przeszkodą w zapuszczeniu wymarzonego zarostu jest nieodpowiedni tryb życia. Brak aktywności fizycznej, niewystarczająca ilość snu, dieta uboga w witaminy i minerały oraz problemy zdrowotne mogą odbijać się na kondycji włosów, w tym brody.

Kolejnym problemem może być niewłaściwa i niedopasowana do indywidualnych potrzeb pielęgnacja, bądź jej brak. Mężczyznom, którym zależy na odpowiedniej pielęgnacji zarostu, zaleca się systematyczne oczyszczanie, odżywianie i szczotkowanie brody połączone z jej masażem.

Staranna higiena brody to podstawa, dzięki której usuniesz martwy naskórek i zanieczyszczenia z całego dnia. Substancje odżywcze z zaaplikowanych produktów zdecydowanie lepiej wchłoną się w oczyszczoną, przygotowaną do domowego zabiegu skórę. Szczotkowanie połączone z masażem poprawi krążenie i dodatkowo pobudzi cebulki włosów do wzrostu.

Jeśli regularnie stosowana pielęgnacja nie przynosi oczekiwanych efektów, mężczyźni często decydują się na preparaty i suplementy przyspieszające wzrost włosów. Jednym z nich jest metionina.

Metionina – czym jest?

Metionina to organiczny związek chemiczny należący do grupy aminokwasów białkowych. Jest aminokwasem egzogennym, a więc niezbędna do prawidłowego wzrostu i rozwoju człowieka. W związku z tym powinna być dostarczana do organizmu wraz z pożywieniem. Naturalnie występująca metionina zazwyczaj posiada konfigurację L.

Metioninę znajdziemy przede wszystkim w produktach pochodzenia zwierzęcego – w kazeinie mlekowej i białku jaj, mięsie, rybach, a także w parmezanie. Jej dobrymi źródłami roślinnymi są nasiona lnu, pestki słonecznika, jak również orzechy brazylijskie.

Poznaj właściwości metioniny

Tuż obok cysteiny, metionina jest jednym z dwóch aminokwasów, które zawierają siarkę. Dzięki temu może przyczynić się do utrzymania zdrowej struktury włosów, skóry i paznokci.

Metionina pomaga ograniczyć wypadanie włosów, a także stymulować ich porost. Z pewnością zainteresuje osoby poszukujące sposobów na:

– wzmocnienie włosów,

– pobudzenie ich do wzrostu,

– poprawienie witalności włosów i nadanie im połysku.

Ponadto metionina może przydać się, gdy chcemy dodatkowo wzmocnić również paznokcie, szczególnie słabe, delikatne i łamliwe.

Bardzo istotną zaletą metioniny jest jej działanie na poziom cholesterolu we krwi. Zapobiega ona tworzeniu się tzw. złego cholesterolu (LDL) oraz pomaga utrzymać prawidłową gospodarkę cholesterolową.