Zmywalne tatuaże tymczasowe – wyjaśniamy, czym są i kiedy się je stosuje

Zmywalne tatuaże tymczasowe – wyjaśniamy, czym są i kiedy się je stosuje

Spotkałeś się z terminem zmywalne tatuaże tymczasowe, lecz nie do końca wiesz, co to takiego? Spieszymy więc z wyjaśnieniami. W poniższym artykule opowiemy o tym produkcie nieco więcej. Dowiesz się m.in. tego, czym charakteryzuje się taki tatuaż oraz kiedy się go wykonuje. Jednocześnie uzyskasz też odpowiedź na często zadawane pytanie, a mianowicie, czy takie tatuaże zmywalne można wykonywać dzieciom.

Czym są zmywalne tatuaże tymczasowe?

Zmywalny tatuaż tymczasowy to rodzaj tatuażu, który charakteryzuje się stosunkowo długą trwałością. Drukuje się go na podkładzie foliowym, z którego następnie według instrukcji przenosi się go na ciało. Taki rysunek jest wodoodporny i niezbyt łatwy do zmycia – chociaż oczywiście można to zrobić za pomocą oliwki kosmetycznej. Tym samym potrafi utrzymać się na skórze nawet przez kilka dni.

Oczywiście ostatecznie dużo zależy od dodatkowych czynników, takich jak np. rodzaj skóry, miejsce wykonania tatuażu czy też staranność podczas realizacji wzoru. Najważniejsze jest, aby wybrać fragment skóry pozbawiony włosków. Powinien on być również czysty i suchy.

Tatuaże zmywalne bardzo łatwo nakłada się na skórę. Można więc je zrobić nawet we własnym domu. Mimo wszystko, mają doskonałą jakość, dzięki czemu wyglądają jak prawdziwe, pozwalając tymczasowo ozdobić ciało. W zależności od Twoich preferencji nadruk może być czarny bądź kolorowy. Co najważniejsze, w tym wypadku zmiana wzoru możliwa jest tak często, jak tylko chcesz. Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to produkt przeznaczony dla dzieci.

Zastosowanie tatuaży zmywalnych

Tatuaże zmywalne mogą mieć charakter ozdobny bądź promocyjny. Najczęściej stosuje się je w celu:

przetestowania danego wzoru, zanim trwale nałoży się go na skórę;

podkreślenia sponsora – praktykuje się to głównie w sportach. Logotyp sponsora umieszcza się np. na plecach zawodników podczas walk;

reklamy – tatuaże tymczasowe wykorzystuje się podczas różnego rodzaju eventów, imprez tematycznych, sesji fotograficznych oraz przy realizacji filmów reklamowych.